• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

BEYİN KANSERİ

Beyin tümörü; bizzat beynin üzerinde ya da kafatası içerisindeki diğer dokularda meydana gelen doku bozukluklarıdır. Beyin tümörü kendisini şiddetli baş ağrısı, kısmi ya da tamami felç, ya da başka bir şekilde belli edebilir. Ya da yürüme bozukluğu, denge bozukluğu, görme bozukluğu, vücutta uyuşma, halsizlik, uyuşukluk da ilk derecede beyin tümörünü düşündürür. Eğer el ve ayaklarınızda büyüme, kadınlarda adet düzensizliği varsa hipofiz bezi tümörü düşünülebilir. İşitme kaybı, hafıza bozukluğu da yine akla beyin tümörü ihtimalini getirir.  

Beyin tümörlerinin tanısında; beyin tomografisi ve manyetik rezonans uygulanır. Anjiyografi, PET gibi faklı teşhis yöntemleri de uygulanabilir. 

Tedavi olarak; bilinen klasik tedaviler uygulanır. Kemoterapi, ilaç, radyoterapi. 

Beyin tümörleri, iyi ve kötü huylu olmak üzere ikiye ayrılır.

Beyin tümörünüz varsa kesinlikle süt içmemenizi öneririm. Beyin tümörlü bir çok hastada süt verilmesi halinde beyin tümörünün çok daha hızlı büyüdüğünü gözlemledim. Yine de doktorunuzun sözünden çıkmamanızı öneririm. 

Kantaron otunun 89 çeşitinden kanseri yok edebilen bir kaç çeşiti elinizde varsa beyin tümörünüzün size verdiği sıkıntılardan kurtulabilirsiniz.